[27-11-2021] Koszty magazynowania są jednymi z kluczowych dla firm działających w różnorodnych branżach – w tym także w świecie e-commerce. Zastanawiasz się, ile dokładnie może kosztować cię magazynowanie oraz co składa się na ostateczną wysokość opłaty? Chcesz wiedzieć, jak zoptymalizować ten wydatek? Dowiedz się więcej.


Koszty magazynowania – co się na nie składa?

Kosztów związanych z magazynowaniem towarów nie da się uniknąć – bez względu na to, na jaką skalę działasz. Jeśli prowadzisz dystrybucję produktów, przed wysłaniem ich do klienta potrzebne jest magazynowanie. Warto jednak wiedzieć, że samo składowanie towarów to nie jedyny koszt związany z przechowywaniem zapasów. Równie istotne są wydatki na:

Jak zatem widać, na wydatki związane z magazynowaniem trzeba spojrzeć w znacznie szerszej perspektywie.

Co wpływa na wysokość kosztów magazynowania?

Koszty magazynowania są w dużej mierze uzależnione od tego:

Niemałe znaczenie ma także to, czy samodzielnie prowadzisz i obsługujesz magazyn, czy powierzasz usługi logistyczne zewnętrznemu podmiotowi. Wbrew pozorom, to drugie rozwiązanie często jest bardziej opłacalne!

Usługi zaufanego centrum logistycznego – sposób na optymalizację kosztów magazynowania

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że korzystanie z usług centrum logistycznego podnosi całkowity koszt magazynowania. W rzeczywistości jednak może być zupełnie inaczej. Warto wiedzieć, że w centrum logistycznym:

W efekcie stawka za obsługę w centrum logistycznym jest przewidywalna i stała. Różnice mogą się pojawić np. w momencie zwiększenia wolumenu składowanego towaru. A ile dokładnie wynosiłaby cię opłata za korzystanie z magazynowania i dodatkowych usług? Skontaktuj się z Cordis Logistic i poznaj szczegóły!

[ratings]

 

Požádejte o cenovou nabídku

Naši konzultanti vám odpoví během několika hodin